/*

"Spojrzenie na świat smartfonem" - Marek Deryng - wystawa fotografii w SDK "Atrium"

Mój Ojciec już w latach 50-tych minionego wieku zajmował się amatorsko fotografowaniem. Amatorsko, nie znaczy byle jak! Piękne ujęcia mijających chwil, portrety, przyroda… zdjęcia na poziomie profesjonalnym, nagrody na światowych wystawach (Argentyna, Brazylia) i medalowe miejsca na podium.

Niestety, gdy miałem 11 lat koniec z fotografią! Rodzice się rozstali, a ja zostałem tylko ze wspomnieniami. 

Trudne czasy komuny, brak środków i możliwości kontynuowania pasji po Ojcu. Musiało minąć wiele, wiele lat, gdy kupiłem pierwszy aparat fotograficzny „Zenith” (rok 1976) i pierwsze próby powrotu do fotografii, próby zresztą nieudane, fotografia analogowa w moim wydaniu nie wypaliła !!!

I znowu mija 10 lat, zakup pierwszej kamery video (VHS) i zabawa w videofilmowanie, montaż filmów, studniówka młodszego syna utrwalona na video, udźwiękowianie własnych filmów przyrodniczych i … wreszcie era cyfrowych aparatów fotograficznych i od kilkunastu lat próba zabawy zdjęciami.

Jakiś czas temu przeczytałem informację, że są na świecie profesjonaliści, którzy oprócz tzw. lustrzanek cyfrowych używają aparatów fotograficznych w swoich telefonach komórkowych.

I zaczęło się! Około 60 procent fotek zaprezentowanych na wystawie zrobiłem SMARTFONEM !!!

I choć trudno w to uwierzyć, to taka jest prawda, a smartfon ma tę zaletę, że w zasadzie zawsze jest pod ręką i w każdym momencie można „cyknąć” fotkę.  A często szybkość zrobienia zdjęcia jest nie do prze-cenienia. Poza tym, jaka to frajda potem samemu fotki wydrukować i mieć bezpośredni wpływ na ich wygląd.

Ale, żeby nie było :  „cyfrówkę” plus obiektywy też posiadam.

 - Marek Deryng

      

TU MOŻNA ZOBACZYĆ ZDJĘCIA Z WERNISAŻU WYSTAWY - ZAPRASZAMY

WYSTAWĘ MOŻNA OGLĄDAĆ OD 11,05-30.06.2018 W GODZINACH PRACY DOMU KULTURY ATRIUM.