Witamy na stronach Spółdzielni Mieszkaniowej "PIEKARY"

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piekary" powstała w 1980 roku. Na naszym osiedlu mieszka około 18 tys. mieszkańców zajmując 6566 mieszkań w 187 budynkach. W obrębie osiedla znajduje się wiele szkół podstawowych i gimnazjalnych wyposażonych w nowoczesne hale sportowe i baseny, szpital i przychodnie, trzy kościoły, dom kultury, a także wiele placówek handlowych i usługowych w tym trzy super-markety. Dzięki rozbudowanej sieci ulic istnieje dogodny dojazd zarówno do centrum miasta jak i ważniejszych tras wylotowych z Legnicy. 

Strona, którą mają Państwo możliwość oglądać powstała przede wszystkim z myślą o mieszkańcach naszego osiedla. Mamy nadzieję, że informacje na niej zawarte pomogą Państwu w rozwiązywaniu codziennych problemów, ale i nie tylko. Liczba mieszkańców naszego osiedla z powodzeniem przekracza liczebność niejednego miasta w Polsce. Tu żyjemy, pracujemy, spędzamy znaczną część naszego wolnego czasu. Tu dorastają, uczą się, bawią nasze dzieci. Wokół nas przez cały czas tętni życie. Często o różnych wydarzeniach dowiadujemy się po fakcie, a o niektórych wcale. A przecież to właśnie na naszym osiedlu działa jeden z prężniejszych domów kultury w Legnicy. 

Mamy nadzieję, że nasza strona ułatwi Państwu dotarcie do informacji o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, a także ciekawostkach dotyczących tego, co się wokół nas dzieje.