Awaria sieci wodociągowej

W związku z awarią sieci wodociągowej w dniu 18.05.2022 od godziny 8.00-14.00 nastąpi przerwa w dostawie zimnej wody do budynków przy ulicach : Warmińskiej 36, Pomorskiej 56-58 oraz Śląskiej 4-5.  

Koniec sezonu grzewczego

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Piekary” w Legnicy informuje, że od dnia 06.05.2022r. zostaje wyłączone ogrzewanie w budynkach będących w zasobach Spółdzielni.

Harmonogram dyżurów członków Rady Nadzorczej

Harmonogram dyżurów członków Rady Nadzorczej w sprawie przyjęć skarg i wniosków od lokatorów SM „Piekary” /w drugi wtorek miesiąca od godz.1300 do 17 00 / na I półrocze 2022 roku:

 • 11 stycznia 2022 r. –   Elżbieta Jarząbek-Dolecka, Zbigniew Rogalski,

 • 8 lutego 2022 r. –   Grażyna Załęska, Wiesław Janusz,

 • 8 marca  2022 r. –   Hanna Boroń, Andrzej Zejler,

 • 12 kwietnia 2022 r. –   Elżbieta Dybek, Piotr Żabicki,

 • 10 maja 2022 r. –   Ewa Czeszejko-Sochacka, Adam Walczak,

 • 14 czerwca 2022 r. –   Zbigniew Rogalski, Piotr Żabicki.

  Zatwierdzono na posiedzeniu Rady Nadzorczej w dniu 16 grudnia 2021 r.

Usługa „ista connect” dla naszych Mieszkańców

NOWOŚĆ !

Usługa „ista connect” dla naszych Mieszkańców w bezpłatnym okresie próbnym co najmniej do końca 2022 r.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Piekary” w Legnicy informuje, że dla naszych Mieszkańców została uruchomiona nowa usługa, umożliwiająca zdalne monitorowanie zużycia wody i ciepła w lokalu, bez konieczności żmudnego odczytywania i zapisywania wskazań urządzeń z poszczególnych okresów.

Jakie dane można uzyskać ?

 • Wskazania wodomierzy wody zimnej i ciepłej oraz ilości jednostek na podzielnikach kosztów centralnego ogrzewania zarejestrowane przez zamontowane w lokalu wodomierze i podzielniki wyposażone w moduły zdalnego odczytu - w poszczególnych okresach (miesiącach, tygodniach czy dniach),
 • porównywanie zużycia wody w lokalu oraz ilości jednostek na podzielnikach kosztów w lokalu w poszczególnych okresach,
 • porównanie zużycia wody w lokalu i ilości jednostek na podzielnikach kosztów w lokalu do średniego zużycia w nieruchomości.

UWAGA: wskazania podzielników możliwe do podglądu tylko dla nieruchomości wyposażonych podzielniki z modułem zdalnego odczytu (nie ma technicznej możliwości zdalnego odczytu dla podzielników „wyparkowych”).

Bieżące obserwowanie zużycia wody i ciepła w mieszkaniu pozwala na wcześniejsze podjęcie odpowiednich kroków i uniknięcie przykrych niespodzianek przy rozliczaniu kosztów ogrzewania i wody. Pozwala również na szybsze wykrycie nadmiernego zużycia ciepła, spowodowanego np. wietrzeniem pomieszczenia przy odkręconych zaworach termostatycznych lub przecieku na wewnętrznej instalacji wodnej z niesprawnego urządzenia w mieszkaniu (najczęściej kapiący kran lub przeciekająca spłuczka). Usługa umożliwia również porównanie swojego zużycia mediów do średniej w budynku w wygodnej formie graficznej (na wykresie), a także umożliwia pełną kontrolę nad wydatkami za wodę i ciepło osobom wynajmującym i użyczającym swoje lokale. Portal prowadzony jest przez firmę Ista Polska Sp. z o.o. - dostawcę usług rozliczeniowych dla naszej Spółdzielni.

NOWA USŁUGA DOSTĘPNA BĘDZIE CO NAJMNIEJ DO KOŃCA 2022 r.

BEZ ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW

W RAMACH DOTYCHCZAS PONOSZONYCH PRZEZ MIESZAKŃCÓW OPŁAT

W celu otrzymania kodu aktywacyjnego, umożliwiającego dostęp do portalu konieczna jest osobista wizyta w Punkcie Obsługi Klienta w siedzibie Spółdzielni przy ul. Bieszczadzkiej 1A, wykazanie tytułu prawnego do lokalu oraz podpisanie wypełnionego wniosku w obecności pracownika Spółdzielni.

Wnioski o dostęp do portalu będą przyjmowane od dnia 7 kwietnia br.

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr. tel. 76 855 07 61 wewn. 117,118 i 203

Poniżej link do prezentacji oraz filmu ukazujących działanie portalu „ista connect

https://istaconnect.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=4pL9pqtkkqc

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO KORZYSTANIA Z NOWO UDOSTĘPNIONYCH MOŻLIWOŚCI                                                                                                

- Zarząd SM „Piekary”

Uwaga! Od 1 maja 2022 zmiana opłat za wodę.

 • zimna woda – 12,51 zł / m3
 • ciepła woda – 41,16 zł / m3
 • opłata abonamentowa za wodomierz główny – 0,25 zł miesiąc